Elfogadták a nyugdíjtörvényt

2018. november 25., címkék: választójogi törvény, xiv. ciklus 12. ülésszak, nyugdíjtörvény

Nagyobb önállóságot kap a Szeretetszolgálati Iroda és az Oktatási Iroda, január 1-től hatályos az új nyugdíjtörvény, tavasszal folytatódik a választási törvénymódosítás vitája – összegyűjtöttük a novemberi zsinati ülésszak jogszabályokat érintő döntéseit.

Élő példák

2018. november 22., címkék: xiv. ciklus 12. ülésszak, díjazottak

Karasszon István és Hamar István teológiai kitüntetést, Tóth Győző lelkészi, Németh Lea oktatási, Fruttus István Levente pedig szeretetszolgálati díjat vehetett át a Zsinat csütörtöki ülésén. Az őszi ülésszakon elismerték Bori Gábor és az egy hónapja elhunyt neje, Bori Gáborné Éva lelkiismeretes diakóniai munkásságát is.

A változásban is hűnek maradni

2018. november 21., címkék: xiv. ciklus 12. ülésszak, dél-afrikai holland egyház

Magyarországra érkezett Gustav Claassen, a dél-afrikai Holland Református Egyház (DRC) főtitkára. Egyházunk Zsinatának őszi ülésszakán elmondott köszöntőjében hangsúlyozta: a Magyarországi Református Egyházhoz (MRE) hasonlóan a DRC is folyamatosan keresi a választ arra, miként lehet a változó kontextusban is hűnek maradni a hitvallási alapokhoz. A dél-afrikai vezető három gyakorlati példát is említett.

Ne tartsuk kevésnek!

2018. november 21., címkék: első világháború, bogárdi szabó istván, xiv. ciklus 12. ülésszak

Becsüljük meg a béke minden áldását, mert az Isten ajándéka – kérte az őszi zsinati ülésszakot megnyitó beszédében Bogárdi Szabó István püspök. A Zsinat lelkészi elnöke az első világháború befejezésének 100. évfordulóján arra intett: tanuljunk a múlt, így az egyházak világháborús szerepvállalásának hibáiból. A jövőre nézve a püspök szólt a református egyház óvodafejlesztési programjáról, valamint a Reformátusok Lapja megújításáról is.

Krisztusban lesz újjá

2018. november 21., címkék: csűry istván, áhitat, xiv. ciklus 12. ülésszak, áhítat, ahitat

„Isten letekint a mennyből az emberekre, hogy lássa, van-e köztük értelmes, aki keresi az Istent” – hogyan látja az Úr megterhelt, feszültségteljes, a nyomorúságot sokszor inkább elhallgató mindennapjainkat? Erről beszélt a Zsinat őszi ülésszakának nyitó áhítatában Csűry István királyhágómelléki püspök.